جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63277
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 15:22
  تعداد بازدید : 631

  دادستان کل کشور:

  دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر ایجاد شود

  دادستان کل کشور با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های دیپلماسی برای مبارزه با مواد مخدر گفت: در بحث مواد مخدر فقط مبارزه کافی نیست بلکه نگاهی جامع را می طلبد.

  به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی روز شنبه در تودیع و معارفه دادستان جدید کرمان ابراز امیدواری کرد که با استفاده از ظرفیت های دیپلماسی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در وزارت امور خارجه، شاهد یک دیپلماسی فعال در این حوزه باشیم.

  وی بر فرهنگ سازی برای ایجاد تنفر نسبت به پدیده مواد مخدر تاکید کرد و گفت: کشور ظرفیت های زیادی دارد که باید در زمینه مبارزه با مواد مخدر به کار گرفته شود.

  وی ادامه داد: مساله مواد مخدر و مبارزه با آن باید دغدغه همه مسوولان در کشور باشد زیرا در صورت همکاری و همدلی می توانیم برای مبارزه با این پدیده شوم، گام برداریم.

  دادستان کل کشور مواد مخدر را تهدیدی برای فرهنگ، اقتصاد و سلامت مردم دانست و گفت: کارهای زیادی در حوزه مبارزه با مواد مخدر بویژه در بخش های انتظامی و قضایی انجام شده است.

  وی تصریح کرد: اکنون قاطعیت لازم برای برخورد با عوامل مواد مخدر در کشور وجود دارد و دستگاه های قضایی و امنیتی کارنامه درخشانی در این حوزه دارند.

  حجت الاسلام رییسی ادامه داد: اثر هر حکمی در اجرای آن ظاهر می شود و اگر حکمی اجرا نشود، گویا صادر نشده است.

  وی بر تلاش مضاعف برای اجرای احکام صادره بویژه در حوزه کیفری تاکید کرد و گفت: دادسرا در خط مقدم مقابله با مسایل، مفاسد و ناهنجاری های اجتماعی و کجی هاست و در این خط مقدم تنها نیست و همراهان و همکارانی دارد که دادیاران و بازپرسانی در کسوت قضا یاران این مجموعه هستند.

  وی از بسیج، نیروی های مردمی و همه مسوولان به عنوان دیگر همکاران دادسرا نام برد و افزود: سنگ زیربنای شهر سالم در جامعه دینی و مبتنی بر فرهنگ ما این است که زیربنای ارتباطات آن براساس توحید بنا شده است.

  دادستان کل کشور بیان کرد: عدالت، معنویت، اخلاق و عقلانیت شاخص های این حرکت جمعی ماست.

  وی اظهار کرد: اگر بخواهیم به آنچه رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرهنگ و اقتصاد مدنظر دارند به نقطه قابل قبول و تعالی برسیم، این ارتباطات باید بر اساس شاخص های اخلاقی شکل گیرد.

  وی افزود: برای مثال اگر دروغ در جامعه وجود نداشته باشد، 80 درصد پرونده ها کاهش می یابد.

  حجت الاسلام رییسی افزود: تربیت مهمترین بخش در حوزه پیشگیری است که نهادهای زیادی در آن نقش دارند.

  وی تاکید کرد: هرچه دستگاه های کشور در حوزه پیشگیری فعال تر شوند، ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی کاهش می یابد.

  به گفته وی، فقر زدایی، افزایش اشتغال و کاهش بیکاری نیز موجب کاهش ورودی به دستگاه قضایی می شود.

  دادستان کل کشور افزود: دستگاه قضایی در فرآیند رسیدگی به پرونده ها، بر رسیدگی دقیق، سریع و به حق تاکید دارد.

  وی با بیان این که قضات با دقت نظر، پیگیری و انجام قضاوت عادلانه به عنوان سخت ترین کار فعالیت دارند، گفت: شناخت حق، گرایش به حق و ایستادگی در راه حق کار آسانی نیست.

  در این آیین از خدمات «یداله موحد» دادستان عمومی و انقلاب پیشین کرمان قدردانی و «دادخدا سالاری» به عنوان دادستان جدید کرمان معرفی شد.

  سالاری پیش از این رییس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان بود و موحد نیز از به عنوان رییس کل دادگستری استان کرمان فعالیت می کند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28216829
اکنون :
9