جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63183
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 9:37
  تعداد بازدید : 374

  سازمان های بین المللی علیه امارات اقامه دعوی می کنند

  منابع آگاه اعلام کردند که سازمان های بین المللی بعد از آنکه از سوی دولت امارات در لیست سیاه قرار گرفتند علیه این کشور اقامه دعوی می کنند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این منابع اعلام کردند که این سازمان های بین المللی که دولت امارات آنها را نهادهای تروریستی خوانده است قرار است طی روزهای آینده نشستی مشترک برگزار کنند تا در جریان آن به مذاکره درخصوص راهکارهای لازم برای واکنش به این اقدام بپردازند.

  منابع آگاه همچنین عنوان داشتند که سازمانهای بین المللی اقدامات چند سویه قضایی، حقوقی و رسانه ای را علیه امارات صورت خواهند داد که این امر از طریق شکایت قضایی و ارتباط با سازمان های جامعه مدنی و رسانه های بین المللی برای همبستگی با آنها محقق می شود. همچنانکه تلاش خواهند کرد تا از بسیاری از اقدامات متجاوزانه دیگر امارات در داخل و خارج از این کشور پرده بردارند.

  در همین راستا، انس التکریتی، رییس موسسه گفت وگوی تمدن های "قرطبه" که یکی از نهادهایی است که از سوی امارات تروریست خوانده شده ،اظهار داشت اقدامات زیادی وجود دارد که باید در مورد اقدام اخیر امارات انجام داد.

  وی افزود: ما در اولین گام نامه ای به دولت انگلیس ارسال کردیم و در آن اتخاذ اقدامی جدی را برای دفاع از نام و شهرت خود به عنوان سازمان های انگلیسی خواستار شدیم و با اعضای پارلمان نیز در همین رابطه همکاری خود را ادامه دادیم و در صورتی که دولت در انجام این امر و حمایت از ما ناموفق عمل کند به دادگاه مراجعه می کنیم.

  وی افزود: ما همچنین با ده ها سازمان انگلیسی، اروپایی و آمریکایی تماس برقرار کردیم تا با برگزاری نشستی اقدامات مشترک و جمعی را برای شکایت از دولت امارات به دلیل بدنام نمودن سازمانهای مذکور، مطرح کنیم. ما همچنین در رابطه با واکنش های فردی و گروهی علیه این قطع نامه با یکدیگر مذاکره می کنیم.

  التکریتی تصریح کرد که مذاکراتی را با تیم های حقوقی ومشاوران درخصوص بررسی این مساله و چگونگی واکنش به آن انجام داده اند.

  وی نامه ای را به مقامات امارات ارسال کرده و گفته است که تا زمانی که به حقوق خود دست نیابیم شما را رها نخواهیم کرد و بدین منظور پیگردهای قانونی و قضایی را انجام می دهیم.

  رییس موسسه قرطبه خاطر نشان شد: چه بسا فراخوان هایی برای تحریم امارات و ممانعت از سفر به این کشور وجود داشته باشد.

  براساس این گزارش،کابینه امارات بیانیه ای را صادر کرده است که 83 سازمان بین المللی،گروه ها و موسسات اسلامی از جمله شورای روابط آمریکایی اسلامی، اتحادیه دانشمندان مسلمان، سازمان امداد اسلامی در لندن،موسسه قرطبه، انجمن اسلامی انگلیس، اتحادیه سازمان های اسلامی در اروپا، انجمن اسلامی در فنلاند، سازمان کرامت و اتحادیه سازمان های اسلامی در فرانسه و... را تروریست خواند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28240381
اکنون :
12