جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63127
  تاریخ انتشار : 28 آبان 1393 13:31
  تعداد بازدید : 379

  رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد تاکید کرد:

  استفاده از اهرم های غیر کیفری در پیشگیری از وقوع جرم

  رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد بر استفاده از اهرم های غیر کیفری در پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد.

  به گزارش خبرگزاری میزان، مهدی تشکری در همایش پیشگیری از وقوع جرم در استان یزد با اشاره به سابقه موضوع پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح به سال ۷۷ افزود: این موضوع در نیروهای مسلح مغفول مانده بود در حالی که در قانون پیشگیری از وقوع جرم پیش از اصلاح مجرمان تاکید شده است. 

  وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری هم نسبت به پیشگیری از وقوع جرم تاکید بسیار داشته اند و حتی در حکم دوره دوم رئیس قوه قضائیه به صورت جدی بر این موضوع تاکید کرده اند. 

  رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد خاطرنشان کرد: در نیروهای مسلح علیرغم اینکه این جرم کم است ولی چون توسط مامور ممکن است محقق شود، از اهمیت بالایی برخوردار است. 

  تشکری عنوان کرد: در یک نگاه کلی، ممکن است دو عامل در ایراد ضرب و جرح در نیروهای مسلح نقش داشته باشند که نخستین عامل آن، عوامل برون سازمانی است. 

  وی تصریح کرد: دومین عامل هم عامل درون سازمانی است که تکیه بر آموزه های دینی و توجه به اینکه باید پاسخگوی اعمال خودمان باشیم، یکی از مهم ترین راهکارهای پیشگیری از همه جرائم از جمله این جرم است. 

  این مقام قضایی تاکید کرد: پیش از ضرب و جرح، اهانت انجام می شود و این اهانت ها منجر به ایراد ضرب و جرح می شود. 

  تشکری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که ما با آن مواجه هستیم، کاهش ورودی های نیروی انسانی به نیروهای مسلح است. 

  وی اضافه کرد: این موضوع سبب شده که چند کار به یک نفر سپرده شود و آستانه صبر وی سر آید و ممکن باشد که اقدام به چنین جرمی کند. 

  رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد گفت: موضوع دیگر، بحث آموزش است، محورهایی که بررسی کردیم معمولا به این دو موضوع برگشته که یا آموزش نبوده و یا آموزش بوده اما پشت سر آن نظارت انجام نشده است.
  رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد گفت: اعمال مجازات تنها بخشی از پیشگیری از وقوع جرم است و باید از اهرم های غیر کیفری در پیشگیری از وقوع جرم استفاده شود. 

  تشکری خاطرنشان کرد: در سال گذشته، تعداد ۶۲ دوره کلاس آموزشی برگزار کردیم که حدود ۱۵ هزار نفر ساعت از این کلا س ها استفاده شده که کارنامه قابل قبولی است ولی تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم. 

  رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد در پایان گفت: موضوع دیگر، تبعیض است، جایی که امکانات هست ولی این امکانات عادلانه استفاده نمی شود، ممکن است فردی که اعتراض دارد، دست به چنین جرمی بزند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28240222
اکنون :
10