جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63049
  تاریخ انتشار : 28 آبان 1393 9:0
  تعداد بازدید : 307

  تلاش برای تعقیب قضایی رهبر کاتالان های اسپانیا

  دادستان کل اسپانیا قصد دارد از آرتور ماس، رهبر کاتالان های این کشور به دلیل بی توجهی به حکم دادگاه و برگزاری یک همه پرسی نمادین در خصوص استقلال منطقه کاتالان، شکایت کند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، در صورتی که اقدام دادستان کل اسپانیا موفقیت آمیز باشد تعقیب قضایی آرتور ماس سبب خواهد شد که وی نتواند در انتخابات های منطقه ای آینده کاندید شود.

  انتظار می رود تعقیب قضایی آرتور ماس به اتهام نافرمانی و تحریک به ناآرامی انجام شود. در تاریخ 9 نوامبر طی یک همه پرسی نمادین بالغ بر دو میلیون کاتالان رای به جدایی این منطقه از اسپانیا دادند. دادگاه قانون اساسی اسپانیا این همه پرسی را معلق اعلام کرده بود.

  پیشتر دفتر دادستان منطقه کاتالونیا با تعقیب قضایی آرتور ماس مخالفت کرده بود.

  این اقدام قضایی ممکن است به غیر از رهبر کاتالان ها دیگر اعضای دولت این منطقه که در این همه پرسی دخیل بوده اند را نیز در بر بگیرد.

  از آنجا که محدودیت های قانونی در خصوص همه پرسی نمادین کاتالونیا وجود داشت این همه پرسی با سازماندهی سازمان های مردمی حامی استقلال انجام شد هرچند که احتمالا دادستان اسپانیا عنوان خواهد کرد که مشارکت آرتور ماس در سازماندهی این همه پرسی برخلاف حکم دادگاه قانون اساسی درباره تعلیق این همه پرسی بوده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28240579
اکنون :
13