جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 47930
  تاریخ انتشار : 17 اسفند 1392 14:13
  تعداد بازدید : 558

  به بهانه روز جهانی زن؛

  انتقاد انجمن مطالعات خانواده به عدم پاسخگویی سازمان ملل نسبت به وضعیت زنان

  دبیرکل انجمن مطالعات خانواده در ایران گفت: بان کی مون علی رغم گذشت یک سال از دریافت نامه روشنگرانه « انجمن مطالعات خانواده ایران » متأسفانه هنوز به آن پاسخ نداده است!

  6-171.JPG

  حجت الاسلام والمسلمین حسن ناصری پوردر گفت‌وگو با ایسنا، سال گذشته مصادف با «روز جهانی زن»، «قائم مقام مرکز جهانی خانواده» مستقر در ایران طی نامه‌ای هشدارآمیز خطاب به «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد و از سوء استفاده‌هایی که امروزه به بهانه‌ «صیانت از حقوق و آزادی زن» به این قشر مهم از جامعه‌ بین المللی روا داشته می‌شود، انتقاد کرد و خواستار دخالت فوری سازمان ملل متحد به عنوان اصلی ترین مرجع دفاع از حقوق، هویت و ارزش‌های انسانی و اخلاقی زنان به این موضوع خطیر شده بود.

   

  وی افزود: متأسفانه باوجود گذشت یک سال از وصول این نامه به دفتر دبیرکل، هنوز هیچ گونه پاسخی از سوی «سازمان ملل متحد» به دبیرخانه‌ «انجمن مطالعات خانواده در ایران» به عنوان «قائم مقام مرکز جهانی خانواده» ارائه نشده و شاید این مسأله خود دلیل آشکاری بر عجز و درماندگی سازمان‌های بین المللی در مقام پاسخگویی و دفاع نسبت به بخش اندکی از ظلم‌هایی است که امروزه نظام سلطه بر زنان ملت‌های جهان روا داشته می‌شود.

   

   

  دبیرکل انجمن مطالعات خانواده در ایران در باره محتوای نامه اظهار کرد: در این نامه‌ دو صفحه‌ای طی شش بند، اهم دغدغه‌ها و دل نگرانی‌های صاحبنظران و اندیشمندان این انجمن علمی خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد گوشزد شده و در پایان، خواستار دخالت رسمی «سازمان ملل متحد» و دپارتمان های مرتبط با مبحث خطیر «خانواده» برای پایان دادن به دوران «بردگی نوین زنان» در پوشش صیانت از حقوق و آزادی زنان در جوامع مختلف بویژه کشورهای غربی شده‌ایم.

   

  حجت الاسلام والمسلمین ناصری پور افزود: عدم پاسخگویی به یک نامه‌ دغدغه آمیز انسانی از طرف یک مرکز رسمی و بین المللی، اگر حکایت کننده‌ عجز، وادادگی وعدم استقلال نهادهایی که داعیه‌ رهبری جامعه‌ انسانی را دارند، نیست؛ پس چه دلیل دیگری می‌تواند داشته باشد؟ آیا همین نکته، خود دلیل روشنی بر محق بودن و اثبات صحت و راستی استدلال هایی نیست که نمایندگان متفکران و فعالان راستین صیانت از حقوق حقه‌ زنان بویژه در کشورهای اسلامی بارها و بارها به آن اشاره و گوشزد کرده‌اند؟!

   

   

  قائم مقام مرکز جهانی خانواده در پاسخ به اتهام زنی غربی‌ها مبنی بر تضییع حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران افزود: همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند؛ «ما در مسئله‌ی زن از غرب طلبکاریم! ما مدعی غربیم؛ آنها هستند که دارند به زن ظلم می‌کنند؛ زن را تحقیر می‌کنند؛ جایگاه زن را پائین می‌آورند؛ به اسم آزادی، به اسم اشتغال، به اسم مسئولیت دادن، آنها را مورد فشارهای روحی، روانی، عاطفی و اهانت شخصیتی و شأنی قرار می‌دهند؛ آنها باید جواب بدهند. جمهوری اسلامی در این زمینه یک مسئولیتی دارد. باید به طور صریح و بدون هیچ مجامله حرف خودش را که عمدتاً اعتراض به نگاه غربی و این نامعادله‌ظالمانه‌ غربی است؛ بگوید.»

   

   

  حجت الاسلام ناصری پور در ادامه افزود: همچنان که پیشتر نیز گفته شد، متأسفانه اوج مهجوریت و ظلم پذیری «زن امروزی» در دنیای وانفسای غربی تا بدانجاست که نظام سلطه حتی از «روز جهانی زن» و هشتم مارس هر سال نیز زیرکانه و هوشمندانه سوء استفاده کرده و به نوعی جنسیت زن را بر انسانیت او گوشزد می‌نماید. روزی که در آن به جای دادخواهی و استیناف حقوق برباد رفته‌ زنان، ظلم مضاعفی بر این قشر از جامعه روا داشته شده و با شتاب بیشتر به دره‌ عمیق «برده داری نوین» سوق داده می‌شوند.

   

   

  دبیرکل انجمن مطالعات خانواده در ایران افزود: فراموش نکنیم اگر در قرون گذشته جنسیت زن فدای «نگاه یک‌سویه» و «مردسالارانه‌ تمدن غربی» می‌شد، امروزه در قالب تفکرات «مثلاً زن سالارانه»، این هویت انسانی زن غربی است که به مسلخ اندیشه و روش زندگی مبتنی بر «اصالت لذت» دنیای مادی غرب می‌رود و عملاً با «حبس واقعی آزادی اندیشه» و فریب او بیشترین لطمات بر انسانیتش وارد آمده و او را گرفتار مصائب تازه‌ای همچون فمینیست گرایی می‌نماید.

   

  وی در پایان تأکید کرد: این نهاد علمی و پژوهشی نه فقط به اقتضای اهداف راهبردی خود در داخل ایران؛ بلکه بنا به تعهد و وظیفه‌ای که به عنوان «قائم مقام مرکز جهانی مطالعات خانواده» بر دوش خود احساس می‌کند، کماکان تلاش خواهد کرد تا با روشن سازی افکار عمومی به دنیا ، علت سقوط جایگاه زنان و مادران نسل آینده را که همانا «دوری از آموزه‌های ادیان ربانی و رخت بربستن اخلاق و معنویت از رخساره فرهنگ، اجتماع و نهاد خانواده» است، به جهانیان معرفی سازد و در این راه، به کمک و همراهی سایر نهادهای بین المللی بویژه مجامع علمی و حقوقی کشورهای اسلامی چشم امید دوخته است.

   

   

  به گزارش ایسنا، در نامه‌ سال گذشته این انجمن که مورد توجه و استقبال مراکز مطالعاتی و انجمن های علمی و بین المللی آزاده بویژه فعالان عرصه‌ی «خانواده و مطالعات زنان» در «کشورهای اسلامی» قرار گرفت بر ضرورت شکل گیری «نهضت بین‌المللی تعالی جایگاه زن و خانواده» تأکید فراوان شده بود.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28240381
اکنون :
13