جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24526
  تاریخ انتشار : 14 فروردین 1392 11:43
  تعداد بازدید : 810

  هیات تطبیق مجلس، مصوبه دولت در تبدیل صندوق تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی را تایید کرد

  هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در مجلس شورای اسلامی با اکثریت مطلق آرا، مصوبه دولت را در تبدیل صندوق تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی را منطبق با قوانین و مقررات تشخیص داد و آن را تایید کرد.

  مرداد 1391

      به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین المل به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا) ،در پی اعتراض شماری از نمایندگان مجلس از جمله 'احمد توکلی' و 'علیرضا زاکانی' نمایندگان تهران در مجلس، هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس شورای اسلامی امروز تشکیل جلسه داد و پس از بحث و تبادل نظر، در نهایت با اکثریت آرا، مصوبه دولت در تبدیل صندوق تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی منطبق با قوانین و مقررات تشخیص داده شد و مورد تایید قرار گرفت.
  بدین ترتیب، آخرین تلاش چند نماینده معدود مجلس بی نتیجه ماند و از سوی هیات یادشده قانونی بودن مصوبه دولت در این خصوص تائید شد.
  بسیاری از نمایندگان مجلس و مسوولان تاکید کرده اند که رای دیوان عدالت اداری برای صندوق تامین اجتماعی جای شک و شبهه دارد و این دیوان بر اساس قانون، نمی تواند چنین رایی را صادر کند.
  گفتنی است اخیرا شاهد تحرک برخی از نمایندگان در خصوص قانونی نبودن این مصوبه دولت بودیم و در این راستا 10 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در نامه ای به رییس مجلس ضمن اعتراض به اقدام اخیر دولت در اصلاح اساسنامه صندوق تامین اجتماعی و تغییر نام آن خواستار بررسی مغایرت قانونی و لغو این مصوبه طبق اصول 58 و 138 قانون اساسی شده بودند.

   

   

  به نقل از :‌

  www.tamin.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28578472
اکنون :
70