جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24524
  تاریخ انتشار : 14 فروردین 1392 11:37
  تعداد بازدید : 591

  برنامه پيشنهادي وزارت بهداشت:

  کاهش سهم مردم از پرداخت هزینه های درمان از 60 به 30 درصد

  وزیر پیشنهادی بهداشت، کاهش سهم مردم از پرداخت هزینه های درمان از 60 درصد به 30 درصد را یکی از اولویتهای کاری خود بعد از گرفتن رای اعتماد از مجلس، عنوان کرد.

   

  اسفند 1391

  به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدحسن طریقت منفرد روز یکشنبه طی سخنانی در صحن مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: امروزه مدیریت دنیا در بخش بهداشت و درمان تجربیات و یافته های مهمی دارد که اگر با آموزه های ما تلفیق شود، می تواند کرامت واقعی انسان را محقق سازد.

  وی با اشاره به کسب تجربیاتی جهانی که در بخش بهداشت و درمان دارد، افزود: از سال 58 در حدود 10 سال مسئول آموزش بخش چشم دانشگاه شهید بهشتی بودم. بعد از آن تلاش جدی برای تصویب قانون بیمه همگانی داشته ام و بیمه درمان کمیته امداد برای نخستین بار در کشور توسط بنده راه اندازی شد.

  طریقت منفرد در ادامه به همکاری با مرکز پژوهشهای مجلس و تدوین قوانین برنامه های سوم، چهارم و پنجم به عنوان سایر سوابق کاری خود در بخش بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: در بحث سلامت اعتقاد دارم که باید به نیمه خالی وظایف خودمان توجه کنیم و به دنبال خلاءها در ارائه خدمات به مردم باشیم.

  سرپرست وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه پرداختن به ضعفها به معنای نفی کارهای برجسته ای نیست که در این حوزه انجام شده است، افزود: بنده از خدمات ارزنده خانم دستجردی در دورانی که در وزارت بهداشت حضور داشتند، تقدیر و تشکر می کنم.

  وی با اعلام اینکه بخش سلامت پیشرفتهای معجزه آسایی به خصوص در حوزه نیروی انسانی داشته است، گفت: در حال حاضر 300 هزار نیروی انسانی پزشک و پیراپزشک داریم و نزدیک به 10 هزار مرکز خدمات درمانی و بهداشتی در کشور فعال است که این دستاوردها، قسمت پر لیوان است.

  طریقت منفرد ادامه داد: ولی قسمت خالی لیوان این است که همه احاد مردم هنوز شهد شیرین این نعمتها را نچشیده اند.

  وی با اعلام اینکه در سال گذشته 40 هزار میلیارد تومان در بخش بهداشت و درمان کشور هزینه شده است، افزود: 15 هزار میلیارد آن از بودجه های عمومی و دولتی بوده است و 25 هزار میلیارد آن از جیب مردم پرداخت شده است.

  وزیر پیشنهادی بهداشت با عنوان این مطلب که پرداخت هزینه در سایر بخشهای غالبا اختیاری است، ادامه داد: این هزینه در بخش سلامت برای مردم نه تنها اختیاری نیست بلکه قادر به تاخیر در پرداخت این هزینه نیستند. به همین دلیل، آسیبهای حوزه سلامت به مراتب بیشتر از سایر بخشهاست.

  طریقت منفرد تاکید کرد: به رغم تحمل بار سنگین مالی از سوی مردم در بحث درمان، ولی هنوز از خدماتی که دریافت می کنند، راضی نیستند.

  وی با اعلام اینکه 8 درصد از تولید ناخالص داخلی به بخش بهداشت و درمان کشور اختصاص دارد، افزود: وظیفه مسئولین اجرایی کشور، اجرای قوانین جاری در حد طاقت است و عنایت نمایندگان مجلس در قانون بودجه در حد سخاوت است.

  طریقت منفرد در ادامه به برنامه های خود در وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: سرلوحه برنامه ما در اجرای قانون، اول حداکثر تلاش در تغییر سبک زندگی مردم در زمینه تغذیه و پیشگیری از بیماریهاست.

  وی همچنین از کاهش سهم مردم در پرداخت هزینه های درمان از 60 درصد به 30 درصد، به عنوان یکی دیگر از برنامه ها و اولویتهای خود نام برد و گفت: افزایش کیفیت مراکز درمانی دولتی که 80 درصد امکانات را در اختیار دارند، یکی دیگر از اولویتهای بنده است.

  وزیر پیشنهادی بهداشت، تدوین راهنماهای طبابت بالینی و استفاده از یافته های علمی و ساماندهی بخش بهداشت و درمان، از دیگر برنامه های کاری بنده بعد از گرفتن رای اعتماد از مجلس است.

   

  به نقل از :‌

  www.mehrnews.com


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28578988
اکنون :
81