جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24519
  تاریخ انتشار : 14 فروردین 1392 11:14
  تعداد بازدید : 783

  600 هزار کارگر بیمه شدند

  حذف سهمیه بندی بیمه کارگران ساختمانی

  مدیرکل فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه مشکلی برای اجرای بیمه کارگران ساختمانی وجود ندارد، گفت: در تلاشیم سهمیه بندی بیمه کارگران ساختمانی را حذف کنیم تا تعداد بیشتری از کارگران بیمه شوند.

  آبان 1391

  محمدحسین زدا در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس تکلیفی که سازمان تامین اجتماعی داشت قرار بود طی سه سال 600 هزار کارگر ساختمانی بیمه شوند که براین اساس توانستیم از سال 89 تاکنون سالانه 200 هزار کارگر ساختمانی را بیمه کنیم.

  وی تاکید کرد: در حال حاضر 600 هزار کارگر ساختمانی در سراسر کشور بیمه شدند و براساس سهمیه‌ای که داشتیم در تمامی شعب کارگران تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

  مدیرکل حق بیمه و درآمد سازمان بیمه تامین اجتماعی در خصوص حذف سهمیه بیمه کارگران ساختمانی گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه سالانه سهمیه بیمه 200 هزار کارگر ساختمانی را داشته ایم، تنها می‌توانستیم بر این اساس کارگران را بیمه کنیم، اما در صورتیکه این سهمیه بندی حذف شود هر تعداد کارگری که به 474 شعبه تامین اجتماعی در سراسر کشور مراجعه کنند می توانند تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی قرار بگیرند.

  زدا با اشاره به اینکه مشکلی از بابت اعتبار برای اجرای طرح بیمه کارگران ساختمانی وجود ندارد، گفت: در این بیمه 7 درصد حق بیمه را کارگر و مابقی توسط کارفرما و مالک پرداخت می شود و بر همین اساس مشکلی بابت تامین اعتبار آن وجود ندارد و تنها مشکل سهمیه بندی آن است که سبب شده نتوانیم علاوه بر 200 هزار نفر، سالانه هر تعدادی را که به شعبات مراجعه می کنند تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

  وی از سال پایانی اجرای طرح بیمه کارگران ساختمانی خبر داد و افزود: تکلیف ما تا پایان سال جاری بود که امیدواریم پس از آن با استفساریه ای که انجام داده ایم بتوانیم سهمیه بندی را حذف و تعداد بیشتری از کارگران را در سال بیمه کنیم که این اقدام نیز مشروط به همکاری مراکز فنی و حرفه ای برای آموزش و ارائه کارت به کارگران است.

   

  www.mehrnews.com


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28578988
اکنون :
84