جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24518
  تاریخ انتشار : 14 فروردین 1392 11:11
  تعداد بازدید : 495

  بیش از یک میلیون و 700 هزار ایرانی، پزشک خانواده خود را انتخاب کردند

  رییس ستاد اجرایی برنامه پزشک خانواده گفت: یک میلیون و 728 هزار و 233 ایرانی در مناطق شهری ، پزشک خانواده خود را انتخاب کرده اند.

  مهر 1391

  محمد شریعتی ˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا بدون اشاره به نام این استان ها ، افزود : 49 هزار و 499 نفر از مردم به صورت اینترنتی با مراجعه به سامانه خدمات سلامت ایرانیان به نشانی http://www.1590.ir و یک میلیون و 678 هزار و 734 نفر از مردم به صورت حضوری، اقدام به انتخاب پزشک خانواده خود کرده اند.

  وی تصریح کرد البته تعداد ایرانیانی که پزشک خانواده خود را انتخاب کرده اند بیش از این اعداد است اما به دلیل مشکلات زیرساختی و اینترنتی در برخی استان ها مانند استان فارس، هنوز این آمار بطور رسمی ، ثبت نشده است.

  رییس ستاد اجرایی برنامه پزشک خانواده اظهار داشت: بیش از 30 هزار پزشک نیز برای همکاری در اجرای برنامه پزشک خانواده ، نام نویسی کرده اند که 63 درصد آنان را مردان و 37 درصد آنان را زنان تشکیل می دهند.

  به گزارش ایرنا ، عملیات اجرایی برنامه پزشک خانواده در مناطق شهری امسال برای نخستین بار بطور رسمی در استان های فارس ، سیستان و بلوچستان ، مازندران و برخی قسمت های جنوبی استان تهران، آغاز شده و به تدریج درسراسر کشور اجرایی خواهد شد.

  شریعتی تاکید کرد : مردم می توانند با مراجعه به سامانه خدمات سلامت ایرانیان به نشانیhttp://www.1590.ir پزشک خانواده خود را انتخاب کنند.

  به گزارش ایرنا، در برنامه پزشک خانواده، هر پزشک تعدادی خانواده را زیر پوشش خدمات خود قرار می دهد و با تشکیل بانک اطلاعاتی الکترونیکی حاوی وضعیت جسمانی و روحی مراجعه کنندگان، مشکلات آنها را پیگیری و با توجه به یافته های موجود، در صورت لزوم آنها را به پزشک متخصص ارجاع می دهند.

  بر اساس اعلام مسوولان وزارت بهداشت، هزینه ویزیت و معاینه های اولیه، همچنین تامین داروها به جز داروهای بیماری های خاص ، در اجرای برنامه پزشک خانواده برای مردم رایگان خواهد بود.

  همچنین ساکنان استان هایی که برنامه پزشک خانواده در آنها آغاز شده است، می توانند هرگونه اشکال در ثبت نام اینترنتی پزشک خانواده را به سامانه ارتباطی 8999 اطلاع دهند.

   

  به نقل از :‌

  www.irna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28578988
اکنون :
81