جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24517
  تاریخ انتشار : 14 فروردین 1392 10:56
  تعداد بازدید : 489

  وزیر بهداشت دست به دامان مجلس شد:

  اجرای پزشک خانواده بودجه تازه ای می خواهد

  وزیر بهداشت پس از مدتها اصرار بر اجرای پزشک خانواده، حرف از کمبود بودجه و نیاز به بودجه ویژه برای این طرح زده است.

  آبان 1391

  به گزارش خبرآنلاین؛ مرضیه وحید دستجردی، در حاشیه سفر به شهرستان سیرجان درباره اجرای پزشک خانواده در تمام شهرها و روستاها، گفت: لازم است مجلس شورای اسلامی فصل جدیدی از بودجه را مشخص کند و در اختیار حوزه سلامت قرار دهد تا طرح پزشک خانواده در همه مناطق اجرایی شود.

  آنطور که وبدا از سیرجان گزارش داده، او به 6 هزار میلیارد تومانی که در بودجه سال 91 مصوب شد تا دولت از محل درآمد مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، به سلامت اختصاص دهد حرف زد و گفت: قرار بود شش هزار میلیارد تومان برای این طرح اختصاص یابد که از فاز دوم هدفمندی یارانه ها بود و انجام نشد.

  وزیر بهداشت درحالی از کمبود بودجه و نیاز به ردیف بودجه تازه برای اجرای این طرح در تمام مناطق ایران حرف زده است که پیش از این کارشناسان مستقل بارها گفته بودند اجرای سریع پزشک خانواده تا پایان دولت دهم، عملی نیست.

  چندی قبل دکتر شهریار خاقانی، عضو انجمن پزشکان عمومی وزارت بهداشت و دبیر انجمن دانش آموختگان پزشکی عمومی در گفتگویی با خبرآنلاین اصرار وزارت بهداشت به اجرای عجله ای طرح پزشک خانواده را تبلیغاتی دانسته بود.

  همچنین دکتر حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مشکلاتی که در مسیر تامین اعتبارات حوزه سلامت وجود دارد، گفته است: اجرای برنامه پزشک خانواده زیر سئوال رفته است. متاسفانه برای اجرای این برنامه در بودجه امسال اعتباری در نظر گرفته نشده است.

  غیر از اینها، خانم وزیر پیش از این گفته بود: اجرای کامل برنامه پزشک خانواده برای کل کشور در طول یکسال به 3750 میلیارد تومان بودجه علاوه بر بودجه های فعلی وزارت بهداشت و بیمه‌ها نیاز دارد.

   

  به نقل از :‌

  www.khabaronline.ir

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28578472
اکنون :
67