جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24512
  تاریخ انتشار : 14 فروردین 1392 10:11
  تعداد بازدید : 855

  73 هزار بازنشسته تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی

  سمینار یک روزه کانون های کارگری بازنشستگان شهرستان های استان آذربایجان شرقی به منظور بررسی مسائل کلان رفاهی، درمانی و بیمه ای بازنشستگان و مستمری بگیران برگزار شد.

  خرداد 1391

  به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، در آغاز این نشست رییس کانون کارگران بازنشستگان و مستمری¬بگیران استان آذربایجان شرقی با ارائه گزارشی از وضعیت بازنشستگان این استان گفت: هم اکنون بالغ بر 73 هزار نفر بازنشسته و مستمری¬بگیر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در آذربایجان شرقی وجود دارند که از این تعداد بیش از 51 هزار در عضویت 14 کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر استان می¬باشند.

  مسگری با اشاره به زمینه¬¬های کاری کانون¬های کارگران بازنشسته و مستمری بگیر استان آذربایجان شرقی تشکیل کمیته¬های درمان، فنی، حقوقی، اموراجتماعی و رفاه را از جمله فعالیت¬های این کانون¬ها برشمرد و گفت: راه اندازی شرکت¬های تعاونی مصرف و مسکن و تشکیل صندوق¬های قرض¬الحسنه از دیگر زمینه¬های کاری این کانون¬ها بوده است.

  وی با اشاره به مشکلات بازنشستگان و مستمری بگیران عدم همسان¬سازی و افزایش حقوق بر اساس تورم را یکی از مهمترین دغدغه¬های این قشر برشمرد و گفت: این در حالی است که دولت محترم بدهی¬های معوقه خود را که بالغ بر 35 هزار میلیارد تومان می باشد پرداخت نموده و هیچ عذر و بهانه¬ای قابل قبول نیست.

  مسگریخواستار اختصاص محل دائمی برای اسکان کانون های بازنشستگی شد و با تاکید بر استقلال سازمان تامین اجتماعی گفت: ما بازنشستگان هرگونه ادغام این سازمان و اموال آن را که سرمایه بین-النسلی کارگران بوده و حاصل دسترنج و عرق جبین این قشر است را محکوم می¬نماییم.

  وی در ادامه با اشاره به اهداف انعقاد قرارداد بیمه مکمل که با رویکرد خدمت¬رسانی بیشتر به بازنشستگان و مستمری¬بگیران از سوی کانون عالی بازنشستگان کشور انجام شده است، گفت: متاسفانه در برخی موارد از جمله پرداخت به موقع خسارت¬ها ، تحویل کارت¬های شتاب، عدم ثبت حدود 15 هزار نفر در سیستم کمک¬رسان SOS در زمینه بیمه تکمیلی با مسایلی مواجه هستیم که خواهان رسیدگی و رفع این مشکلات هستیم.

  مسگری عدم هم¬خوانی لیست تامین اجتماعی با لیست بیمه تکمیلی را از دیگر مشکلات برشمرد و اظهار داشت: در برخی موارد شاهد هستیم افرادی که سال¬ها پیش فوت کرده¬اند در لیست تامین اجتماعی به چشم می¬خورند که این امر مسایل عدیده¬ای در این زمینه ایجاد می کند.

  وی همچنین خواستار ارائه خدمات بیمه تکمیلی توسط مدیریت درمان تامین اجتماعی شد و در ادامه با اشاره به مشکلات مالی بازنشستگان و مستمری¬بگیران گفت: ارائه تسهیلات درازمدت برای این قشر را به ویژه از سوی بانک رفاه کارگران ضروری احساس می¬شود که امیدواریم مسئولان امر به این مهم توجه ویژه¬ای نمایند.

  مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی نیز در این نشست در سخنانی با ارائه گزارشی از وضعیت بیمارستان¬های تامین اجتماعی این استان گفت: هم اکنون 2 بیمارستان 29 بهمن و استاد عالی نسب متعلق به سازمان تامین اجتماعی در سطح آذربایجان شرقی فعالیت دارند که به لحاظ کیفی از بهترین مراکز درمانی سطح استان و کشور به شمار می¬روند.

  دکتر سیدیاز عدم انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی با این بیمارستان¬ها انتقاد کرد و با اشاره به همکاری یکی از بیمارستانهای تامین اجتماعی تهران با بیمه تکمیلی بازنشستگان گفت: در واقع با عدم انعقاد قرارداد با 2بیمارستان مجهز تامین اجتماعی در تبریز بیمه¬شدگان از درآمد غیرمستقیم حاصل از این امر محروم شده و این درآمد در اختیار بخش خصوصی قرار می¬گیرد و از دیگر سو بیمارستانهای تامین اجتماعی از این درآمد که می¬تواند به ایجاد انگیزه کادر درمانی برای فعالیت کمک نماید، نیز بی بهره می شوند که ما انتظار داریم مسئولان بیمه تکمیلی در این خصوص تجدیدنظر نمایند.

  رییس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور نیز در این نشست گفت: در آخرین دیداری که با رییس جمهوری داشتم موضوع همسان¬سازی حقوق بازنشستگان را مطرح کردم تا در نهایت رییس جمهوری به وزیر رفاه، کار و تامین اجتماعی دستور دادند که موضوع را با کانون بررسی و نظرش را تامین کن و نتیجه برای امضاء به نزد ایشان برده شود که در نشستی که با وزیر داشتیم ایشان در بحث همسان¬سازی صراحتا گفتند همانطور که دست من مو ندارد پولی برای پرداخت در این خصوص نیست.

  علی اکبر خبازهابا اشاره به انتصاب قاضی مرتضوی به سمت مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی ادامه داد:ما از همان ابتدا از انتصاب ایشان حمایت کردیم چرا که فرصتی فراهم شده بود از ما در این زمینه انتقاد کردند اول آنکه ایشان انتخاب رییس جمهور بود و آقای احمدی¬نژاد کسی نیست که حرفش را پس بگیرد دیدید که تا پای استیضاح وزیرش هم رفت برای نمونه ایشان در مورد رحیم مشایی هم پای حرفش ¬ایستاده است.

  وی با بیان اینکه در مورد افزایش¬ها حقوق به بازنشستگان و مستمری بگیران ظلم مضاعفی اعمال می شود گفت: اساسا باید افزایش حقوق بازنشستگان می بایست براساس نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی باشد از دیگر سو می¬بایست در این زمینه یک افزایش 6 درصدی و یک افزایش 10درصدی مدنظر قرار گیرد و حالا که وضع سازمان تامین اجتماعی بهتر شده انتظار داریم مسئولان شرایط خوب درک کنند

  خبازها افزود: با توجه به اینکه در مورد بازنشستگان کشوری و لشگری افزایش 15 درصدی در نظر است و یکی از اختلافات بودجه میان دولت و مجلس به همین مسئله برمی¬گردد منتظر ابلاغ نهایی در این خصوص هستیم از طرف دیگر در تلاش هستیم افزایش حقوق را در تمام سطوح دریافتی اعم از حق اولاد و ... تسری دهیم.

  وی از افزایش اعتبار سفرهای زیارتی کانون¬های استانی بازنشستگان و مستمری بگیران در سال جدید خبر داد و با اشاره به مشکل اسکان برخی کانون¬های کارگران بازنشسته گفت: با مذاکراتی که با مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی داشته ایم موافقت ایشان را برای اسکان کانون¬های بازنشستگی در املاک بلا استفاده تامین اجتماعی جلب کرده ایم.

  خبازها توجه به توسعه خانه¬های مهر از سوی سازمان و افزایش پرداخت تسهیلات بانکی به بازنشستگان را از طریق بانک رفاه کارگران را از دیگر اقدامات کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور برشمرد.
  وی در ادامه با تاکید بر رفع مشکلات بیمه تکمیلی خواستار فعالیت هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته استانی متناسب با تعداد افراد تحت پوشش کانون¬های شهرستانی شد.

  این گزارش حاکی است در این نشست نمایندگان و اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی به بیان مشکلات ارایه خدمات بیمه تکمیلی پرداخته و پیشنهادات خود را برای ارتقاء سطح خدمات شرکت کارگزار بیمه تکمیلی ارائه دادند.

   

  به نقل از ‌:

  www.econews.ir

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28578472
اکنون :
11