جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24510
  تاریخ انتشار : 14 فروردین 1392 10:4
  تعداد بازدید : 696

  6000 کارگر ساختمانی استان فارس از مزایای بیمه تأمین اجتماعی برخوردار می شوند

  اسحاق رائیجی اظهار داشت: ملاک بهره مند شدن کارگران ساختمانی از مزایای این بیمه، دارا بودن کارت مهارت فنی از مراکز فنی و حرفه ای است.

  شهريور 1391

   

  سرپرست اداره‌کل تأمین‌اجتماعی استان فارس گفت: در نیمه دوم امسال، 6‌هزار کارگر ساختمانی در این استان از مزایای بیمه تأمین‌اجتماعی برخوردار می‌شوند.

  به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل، اسحاق رائیجی با اشاره به این که در نیمه نخست سال‌جاری نیز همین تعداد کارگر ساختمانی در استان فارس از مزایای بیمه تأمین‌اجتماعی بهره‌مند شدند، اظهار داشت: ملاک بهره‌مند شدن کارگران ساختمانی از مزایای این بیمه، دارا بودن کارت مهارت فنی از مراکز فنی و حرفه‌ای است.
  رائیجی ادامه داد: در این نوع بیمه، 7درصد حق‌بیمه برعهده کارگران ساختمانی است، 3درصد توسط دولت و مابقی به وسیله کارفرما در حین اخذ پروانه ساختمانی تأمین می‌شود.
  وی اظهار داشت: به منظور برنامه‌ریزی و اعمال نظم دقیق در روند ثبت‌نام از کارگران متقاضی، اداره‌کل تأمین‌اجتماعی فارس برای اولین بار در کل کشور، اقدام به راه‌اندازی سامانه اینترنتی ثبت‌نام کرده است که متقاضیان می‌توانند از 15 تا 31 شهریور سال‌جاری با مراجعه به نشانی www.Efarstamin.ir برای ثبت‌نام اقدام کنند.
  وی بیان کرد: اطلاع‌رسانی برای ثبت‌نام از چهارم تا پانزدهم شهریور انجام می‌شود و از یکم تا هفتم مهر پردازش داده‌ها انجام و از هشتم مهر اسامی کارگران واجد شرایط از طریق سامانه پیام‌کوتاه اعلام و همچنین در سایت مذکور درج خواهد شد.
  وی گفت: ملاک ثبت‌نام افراد، مراجعه به سایت اینترنتی و درج مشخصات فردی است، لذا متقاضیان می‌بایست به این سامانه مراجعه و نام‌نویسی کنند.
  سرپرست اداره‌کل تأمین‌اجتماعی در پایان افزود: از سال 89 تاکنون قریب به 30هزار نفر در استان فارس تحت‌پوشش این نوع بیمه قرار گرفته‌اند.

   

  به نقل از:

  www.tamin.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28578472
اکنون :
81