جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24508
  تاریخ انتشار : 14 فروردین 1392 9:43
  تعداد بازدید : 692

  تغيير قوانين مرخصي زايمان و سن بازنشستگي

  کمیته ای برای تغییر قوانین مربوط به مرخصی زایمان زنان، مرخصی ساعتی و دیگر مصوبه های شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای افزایش جمعیت در معاونت توسعه مدیریت تشکیل شده تا لایحه تغییر قوانین تهیه شود.

  آذر 1391

  به گزارش ایسنا هاجر تحریری نیک صفت - معاون راهبردی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری درباره طرح لایحه افزایش جمعیت اظهار کرد:در این راستا شورای انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای داشته که موارد بسیار خوبی در آن مورد توجه قرار گرفته است.

   

  وی با بیان این که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی جامع است، افزود:مکانیزم‌های تشویقی و مواردی که زنان را از فعالیت های اجتماعی محروم نکند در کنار پررنگ تر کردن نقش آنها در خانواده مورد توجه قرار گرفته است.

   

  تحریری نیک صفت با اشاره به این که در این مصوبه تکالیفی برای وزارتخانه‌ها و سازمان ‌های مختلف تعیین شده است، تصریح کرد:مواردی را که به حوزه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی بوده است را احصا کردیم وبا توجه به این که برخی از آنها نیازمند تغییر قانون است، تیمی تشکیل شده تا همکاران پیش‌نویس‌های لازم را برای لایحه به دولت تقدیم کنند تا پس از بررسی به مجلس فرستاده شود تا اصلاحات قانونی انجام شود.

   

  معاون راهبردی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری خاطرنشان کرد:به عنوان مثال مرخصی زایمان برای خانم‌ها در قانون شش ماه در نظر گرفته شده است اما در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نه ماه است و یا برای آقایان مرخصی دو هفته‌ای دیده شده است که باید در مجلس اصلاح شود.

   

  وی به تغییر در مورد بازنشستگی زنانی که فرزند بیشتری دارند اشاره و خاطرنشان کرد:این افراد در صورتی که تمایل داشته باشند می‌توانند زودتر بازنشسته شوند.

   

  تحریری نیک صفت در پایان درباره زمان آماده شدن لایحه تغییر قوانین گفت:با توجه به این که نظام به دنبال افزایش جمعیت است امیدواریم هر چه سریع‌تر کارها انجام شود.

   

  به نقل از:

  www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28631714
اکنون :
23