جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24454
  تاریخ انتشار : 11 فروردین 1392 11:57
  تعداد بازدید : 505

  معاون ماليات هاي مستقيم :

  با اجرای ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم پس از ده سال ارائه ۳ ماه یک بار فهرست معاملات به سازمان مالیاتی اجباری می شود.

  به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حسین وکیلی با بیان این مطلب افزود: ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم از ابتدای سال آینده برای مودیان حقیقی و حقوقی اجرا می شود و اگر این افراد فهرست مذکور را ارائه ندهند یک درصد مشمول جریمه خواهند شد و همچنین در صورت عدم ارائه صورت حساب یا استفاده از کد اقتصادی دیگران تا ۱۰ درصد ارزش معامله جریمه خواهند شد که جریمه سنگینی است.

  بهمن 1390

  معاون مالیات‌های مستقیم با اشاره به اجرای ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، گفت: از ابتدای سال آینده مودیان حقیقی و حقوقی باید فهرست معاملات خود را هر سه ماه یک بار به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه کنند.

  به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حسین وکیلی با بیان این مطلب افزود: ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم از ابتدای سال آینده برای مودیان حقیقی و حقوقی‌ اجرا می‌شود و اگر این افراد فهرست مذکور را ارائه ندهند یک درصد مشمول جریمه خواهند شد و همچنین در صورت عدم ارائه صورت حساب یا استفاده از کد اقتصادی دیگران تا ۱۰ درصد ارزش معامله جریمه خواهند شد که جریمه سنگینی است.

  وی همچنین در خصوص مهلت ثبت نام اشخاص حقوقی برای دریافت کد اقتصادی، اظهارداشت: اشخاص حقوقی برای اخذ کد اقتصادی تا پایان سال فرصت دارند و پس از اتمام این مهلت در سال آینده فرصتی برای ثبت نام نخواهد بود.

  معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور در مورد آخرین تغییرات پیش‌نویس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم تصریح کرد: با توجه به اینکه هم‌اکنون پیش‌نویس لایحه بر روی سایت قرار دارد و پیشنهادات دریافت می‌شود، متناسب با آن جلساتی برگزار و در صورت نیاز تغییرات اعمال می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: تاکنون تغییرات چندانی پیش‌نویس ایجاد نکرده است و آخرین نظرات در حال جمع‌آوری است تا در اسرع وقت لایحه اصلاح قانون مالیات‌ها نهایی شده و به مجلس ارسال شود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28631714
اکنون :
52