جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24419
  تاریخ انتشار : 28 اسفند 1391 12:3
  تعداد بازدید : 622

  شهرداري: ناديده گرفتن خط کشي عابرپياده يکي از 20 دلايل ايجاد ترافيک تهران است

  رییس راهورتهران خبرداد:اجرای طرح ضربتی برخوردبا تخلفات نقص فنی سیستم روشنایی خودروها از فردا

  دي 1391

   

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اجرای طرح ضربتی برخورد با تخلفات نقص فنی سیستم روشنایی خودروها و موتورسیکلت‌ها از فردا خبر داد.

  سردار حسین رحیمی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه یکی از عوامل تصادفات رانندگی در پایتخت، نقص در سیستم روشنایی خودروهاست، گفت: متاسفانه برخی رانندگان علی‌رغم اطلاع از اینکه نباید تغییری در چراغ‌های خودرو خود دهند، به انحای مختلف نسبت به تغییر رنگ یا نوع چراغ خودرو اقدام می‌کنند.

  وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون، هر گونه تغییر رنگ در چراغ‌های جلو، عقب، دنده عقب و راهنمای خودروها ممنوع است، افزود: در عین حال برخی رانندگان نسبت به نصب چراغ‌های زنون بر روی خودروهای خود اقدام می‌کنند که این امر به دلیل استاندارد نبودن این چراغ‌ها، موجب بروز مشکلات جدی از جمله کور کردن چند ثانیه‌ای رانندگان جلویی می‌شود.

  برخی رانندگان روشن نکردن چراغ در شب را نشانه مهارت در رانندگی می‌دانند!

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اینکه با تاریک شدن هوا رانندگان ملزمند نسبت به روشن کردن چراغ‌های خودروی خود اقدام کنند، گفت: متاسفانه برخی رانندگان چراغ‌های خودرو را در ساعات شب روشن نمی‌کنند و تصور می‌کنند که روشن نکردن چراغ، مهارت رانندگی آنها را نشان می‌دهد.

  رحیمی با اشاره به قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی گفت: بر این اساس نداشتن یا نقص چراغ‌های جلو، عقب، ترمز یا راهنمای وسیله نقلیه و یا تغییر رنگ چراغ‌ها علاوه بر برخورد پلیس، 300 هزار ریال نیز جریمه در پی داشته و رانندگان این دسته از وسایط نقلیه برای اصلاح چراغ‌های خود به تعمیرگاه اعزام می‌شوند.

  وی با تاکید بر اینکه بدیهی است رانندگانی که در ساعات شب و تاریکی هوا از چراغ‌های خودروی خود استفاده نکنند نیز مورد برخورد پلیس قرار می‌گیرند، از اجرای طرح ضربتی برخورد با تخلفات نقص فنی سیستم روشنایی خودروها از سه‌شنبه خبر داد و گفت: بر این اساس ماموران گروه ضربت پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با استقرار در میادین و معابر پایتخت و ماموران پلیس بزرگراه‌ها در اتوبان‌های تهران نسبت به برخورد با خودروهای دارای نقص فنی سیستم روشنایی، اقدام می‌کنند.

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به رخداد چهار فقره تصادف فوتی، 67 فقره تصادف جرحی و 93 فقره تصادف خسارتی در سال جاری در پایتخت به دلیل نقص سیستم روشنایی، گفت: متاسفانه در هفته جاری در اتوبان یاسینی یک راکب موتورسیکلت به دلیل نداشتن چراغ و عدم دید کافی با یک دستگاه خودرویی که در کنار اتوبان متوقف بود، برخورد کرده و راکب در دم کشته شده است.

  رحیمی با تاکید بر اینکه استفاده از چراغ‌های زنون به هر شکلی ممنوع است به ایسنا گفت: در عین حال چراغ‌های زنون خودروهای خارجی که به صورت کارخانه‌ای نصب شده‌اند به دلیل استاندارد بودن و نداشتن نور خیره‌کننده مشکلی ندارند.

  وی در پایان از رانندگان خواست در صورتی که نسبت به تغییر رنگ یا دودی کردن چراغ‌های خودروی خود اقدام کرده‌اند، در اولین فرصت نسبت به برگرداندن آن به رنگ عادی اقدام کنند، چرا که در غیر این صورت ماموران پلیس با این دسته از خودروها برخورد می‌کنند.

  فعلا تصمیمی در خصوص ادامه اجرای سراسری زوج و فرد گرفته نشده

  رحیمی همچنین در خصوص اجرای طرح سراسری زوج و فرد در روز سه‌شنبه گفت: فعلا تصمیمی در خصوص ادامه اجرای سراسری این طرح اتخاذ نشده است و در صورت اتخاذ تصمیم مراتب متعاقبا اعلام می‌شود.

  وی با تقدیر از همکاری خوب شهروندان طی روزهای گذشته با پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص اجرای طرح تردد زوج و فرد از در منازل، گفت: اجرای این طرح منجر به کاهش قابل توجه بار ترافیکی و عدم افزایش شدید آلودگی هوا در پایتخت شده است.

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در عین حال عنوان کرد: بدیهی است در صورت عدم رفع آلایندگی هوا و تصمیم کمیته مواقع اضطراری آلودگی هوای تهران، اجرای طرح زوج و فرد خودروها از در منازل ادامه می‌یابد، اما فعلا در خصوص ادامه اجرای این طرح تصمیمی اتخاذ نشده است.

   

  به نقل از:

  www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28631714
اکنون :
37